reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od butelki?

Oj tam, ja pamiętam swoją szklaną butelkę i "Domowe przedszkole" 🤣

Jeśli masz wątpliwości czy składników z mm jej nie zabraknie, a butlę koniecznie chcesz odstawic, to rób jej kaszkę mannę na takim mleku. Ja robiłam na wodzie, tyle ile do butelki lałam i tyle miarek mleka. Jak było 120 ml wody, to dawałam cztery miarki na przykład. Do tego jakiś owoc albo dżem i heja:)
 
reklama
Wierzę. Chyba dlatego tak ważna jest ta gotowość dziecka na odstawienie butli. Nic na siłę, bo będzie stres dla dziecka i rodziców. Obserwować i wyczekać na dobry moment, albo zaczekać aż dziecko będzie już na tyle rozumne, że będzie można z nim o tym pogadać i wytłumaczyć. Był nie czekać do 7 roku życia 🤣

Akurat butelka i mleko podawane w nocy bez mycia zębów faktycznie mogą mieć gdzieś tam mocno negatywny wpływ na zdrowie to czasem mam wrażenie, że ludzie się za bardzo przejmują, że coś nie wypada.

A np. ja bardzo długo woziłam córkę w wózku - oczywiście nie cały czas, ale jako 6 latka na długich dystansach miała wózek. Dziś ma 9 lat, w wózku nie jeździ, fizycznie jest sprawna aż za bardzo jak dla mnie więc ani na nią to nie wpłynęło, ani na mnie - no ale tak, głównie obcy musieli się nagadać jak tak można ;)
 
Do góry